

Gyakori kutyás tévhitek és a valóság
A kutyatartás rengeteg szeretetet és örömöt hoz az életünkbe, de sajnos sok tévhit is kering a gazdik körében. Ezek a félreértések olykor ártalmatlanok, máskor viszont akár veszélyesek is lehetnek kedvenceink számára. Nézzünk meg három gyakori kutyás tévhitet, és tisztázzuk, mi az igazság!

A kutyáknak csontos húst kell adni, mert az jót tesz a fogaiknak
Valóság: Bár a kutyák imádják a csontokat, nem minden csont biztonságos számukra. A főtt csontok könnyen szilánkosra törhetnek, és komoly sérüléseket okozhatnak a szájban, a torokban vagy akár a belekben. A nyers csontok kevésbé törnek szilánkosra, de még ezekkel is óvatosan kell bánni, és mindig felügyelni kell a kutyát rágás közben. Ha szeretnéd, hogy kutyád fogai egészségesek maradjanak, érdemes biztonságos rágójátékokat vagy természetes rágcsálnivalókat választani, amelyeket kifejezetten erre a célra fejlesztettek ki.

Ha egy kutya csóválja a farkát, mindig barátságos
Valóság: A farokcsóválás valóban a kutyák egyik legkifejezőbb testbeszéd-eleme, de nem mindig jelenti azt, hogy boldogok vagy barátságosak. A farok mozgásának sebessége, iránya és a kutya testtartása is sokat elárul az érzelmi állapotáról. Ha a kutya magasan és feszesen csóválja a farkát, az izgatottságot vagy akár agressziót is jelezhet. Ha lassan, alacsonyan mozgatja, az bizonytalanságot vagy félelmet is jelenthet. Mindig figyeljük a kutya egész testbeszédét, mielőtt közelednénk hozzá!

A kutyák körmeit nem kell vágni, mert a séta koptatja
Valóság: Bár igaz, hogy a kemény felületeken, például aszfalton vagy betonon történő séta természetesen koptatja a kutya körmeit, ez általában nem elegendő ahhoz, hogy megfelelő hosszúságúak maradjanak. Különösen azoknál a kutyáknál, akik főként füves, földes vagy puha talajon sétálnak, a körmök gyorsabban nőnek, mint ahogy kopnának.
A megfelelő gondoskodás és odafigyelés elengedhetetlen a kutyád egészségéhez és boldogságához!
Nézd meg a MancsPláza termékeit, és találd meg a legjobb kiegészítőket kedvenced számára.